MÜKEMMEL DEM

Mükemmel demi yakalamak, mükemmel çayı seçmekle başlar...
Beta Tea'nin birbirinden özel çaylarından, damak tadınıza en uygun olanını seçip, her bir ürün için belirtilen demleme talimatlarını takip ettiğinizde, nefis çayınız yudumlamaya hazır!
Her çayın demleme özellikleri, ölçüleri farklı olsa da tüm çaylar için geçerli bir takım doğrular, metotlar ve önerileri siz değerli çay tutkunları ile paylaşmak isteriz...

1.En iyi suyu seçin

Her çay demleyişinizde mutlaka taze su kullanın. Kaynamış suyun içindeki oksijen seviye azaldığından aynı suyu yalnızca bir kere kaynatıp kullanın.Musluk suyu kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Klor ve flor eklenen ve çeşitli kimyasal arıtma işlemleri gören musluk suyu, çayınızın gerçek tadını ve aromasını değiştirecektir.

Tüm içme suları da aynı değildir. Mineral yapıları, dolayısıyla sertlik dereceleri ciddi farklılıklar gösterebileceğinden, tavsiyemiz deneme yanılma yöntemiyle birkaç su değiştirerek, damak tadınıza en uygun olanını bulmanız olacaktır.

2.İyi çayı seçin

En iyi çayı seçmek ne yazık ki her zaman kolay olmayabilir. Marketlerde yoğunlukla satışı olan çayların çoğu düşük kalite çay yapraklarından üretilmekte ve fiyatı uygun gibi görünse de gerçek çay deneyimini yaşatmaktan uzak olabilmektedir.

İşinde uzman, çay yetiştirilişini ve işlenişini çok iyi bilen, dünya çapında en iyi çay üreticileri ile çalışan markayı tercih etmek, doğru çayı bulabilmek için çok önemlidir.

Dünyanın en iyi çay yetiştiricilerinden gelen, yüksek kaliteli çayı çay severlerle buluşturan Beta Tea ile seçim yapmanız çok kolay.

3.Ne kadar çay kullanmalıyım?

Her Beta Tea için kullanılması tavsiye edilen çay miktarı farklılık göstermekle birlikte, her bir fincan çay için 1-2 çay kaşığı kullanmak genelde idealdir.

Hangi demleme metodunu kullanıyor olursak olalım, mutlaka sıcak suyun çay yaprakları arasında dolaşıp aromasını almasını sağlamak için yeterince alan olduğundan emin olmalıyız.

4.Suyun Sıcaklığı

Çay miktarı gibi, kullanılan suyun sıcaklığı da tercih edilen Beta Tea'ye göre farklılıklar gösterir. Ama her şekilde, suyu kaynattıktan sonra, çayınızı demlemeden önce bir miktar beklemeniz gerektiği aklınızda bulunsun.

5.Servis Şekli

Sizin ya da konuklarınızın çayı ne şekilde içmeyi tercih ettiği tamamen tercih meselesi. Porselen fincanda mı, ince belli bardakta mı yoksa en sevdiğiniz kupanızda mı?

Aynı şekilde çayın yanında servis etmek isteyebileceğiniz tatlı, tuzlu ikram tercihleri de kişisel zevke bağlı farklılık gösterebilir. Size önerdiğimiz birkaç leziz çay saati tarifini denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun