FANCY RED

Beta Fancy Red urunumuz, Orange Pekoe A diye de tanımlanan bu cay türünde olup, Sri Lanka’nın alçak kesimlerindeki (450 m – 600 m) Ratnapura bölgesinin bahçelerinden toplanır.

left_red_floral.jpg

İÇİNİZDEKİ ENERJİYİ KEŞFEDİN

Toplanan yaprakların tazeliği ve ust yapraklardan olması, çayın yaprak yapısına, tadına ve dem özelliklerine önemli etkileri olmaktadır. Bu nedenle Beta Fancy red OPA çayında en üst ve taze yeşil yapraklardan toplanan çaylar kullanılmaktadır. Kalın, kıvrımlı ve büyük yaprak yapısı, demlendiğinde açık, berrak bir dem rengi, agzi dolduran tadi ile yumuşak kadifemsi bir içim keyfi yaşatır.

ÇAYIN ÖZELLİKLERİ
ÇAY CİNSİ Siyah Çay
ÇAY RENGİ Açık Yeşil
ÇAY SERTLİĞİ 3 Orta Sertlik
DEMLEME ÇAY MİKTARI 2 2 Kaşık
DEMLEME SÜRESİ 5 5 Dakika
DEMLEME SAYISI 1 1 Kere
DEMLEME İÇİN SU SICAKLIĞI 100 100 °C

FANCY - FANCY RED

Tropikal iklim koşullarından dolayı Seylan çayına tok ve aromalı tadını iklim, toprak ve coğrafi koşullar dünyanın başka bir ülkesinde bulunmadığı için Seylan çayı sadece bizde değil dünyanın her ülkesinde aranan siyah çaylar arasında yer alır. Tipik Seylan cayi karakterinin, yumuşak bir icim esliginde cok rahatlikla keyfini surebileceginiz bir urundur. Çayın hangi bölgede yetiştiği çayın tadı için önem taşır. Her bölgenin iklimi ve toprağı çayın tadına yansır.

AMBALAJ SEÇENEKLERİ