01_Beta_Tea_V4.jpg

hakkimizda.jpg

Beta Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin temelleri, küçük bir işletme olarak 1978 yılında Adana'da atılmıştır.

BETA TEA

Beta Gıda’nın temelleri, 1978 yılında Adana’da şahıs işletmesi olarak 6 m2’lik bir alanda atılmıştır. İlk yıllarında gıda dışı ürünlerin ticaretiyle faaliyetine devam ederken, zaman içerisinde faaliyet alanını markalaşma sağlayabileceği gıda sektörüne kaydırmıştır.
1987 yılında çay sektöründe markalaşma sürecini başlatmış ve aynı yıl Türkiye’ye ithal çayı ve bardak poşet çayını getiren ilk firma olarak, Türk çay tüketicisini farklı bir damak tadıyla tanıştırmıştır. 1990’lı yıllarda yurtdışına açılma fırsatı yakalayan Beta Gıda, birçok ülkede başarılı çay markalarıyla pazarın lider firmaları arasında yerini almıştır.

hakkimizda-right.jpg

Beta Gıda, dünya çapında çay alanında faaliyet gösteren Beta Tea, Bayce, Champion ve Howdah Brand 4 ana markasıyla ve çeşitli kategorilerde Beta A’la, Beta Caffito, Betum, Belita, Hacı Ali Lokum, Benuta ve Besta markalarıyla öncül konumdadır. Markalarına olan güveni her daim korumaya maksimum özeni gösteren Beta Gıda, bundan yıllar içerisinde aldığı güçle farklı ürün gruplarına da girmiştir. Çok başarılı ve kaliteli ürünler üreterek hedef kitlesine kalitesiyle, lezzetiyle ve unutulmayan kokusuyla mükemmel bir çay içme deneyimi yaşatmaktadır.

Beta Gıda, 2014 Euromonitor verilerine göre dünyanın en büyük 12. çay firması olmuş aynı zamanda da Bayce markası ile dünyanın 3. yeşil çay markası olmayı başarmıştır. Dünya’ da bulunan 208 ülkenin %90’unda markaları tescillenmiş olup,  2016 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ‘’Tanınmış Marka’’ ilan edilmiştir.

hakkimizda-left.jpg

2018 yılında Türkiye’de çay sektöründe ilk Ar-Ge Merkezini kurarak üniversiteler, kamu kurumları ve araştırma enstitüleri ile ortak projeler, alanında uzman ve tecrübeli ARGE kadrosu ile gıda sektörüne yenilikçi çözümler sunmaktadır. Beta Gıda, bilimsel gelişime destek olmak amacıyla alanında uzman Tea Sommelier ve çay eksperleri aracılığıyla AR-GE merkezi çalışmalarını itina ile sürdürmekte; Türkiye’de ve dünyada çay sektöründeki öncü rolünü devam ettirmektedir.

Trabzon’un göz kamaştıran çay tarlaları, Karadeniz doğasının mucizesi en özel topraklarda yetişen çayların hasadının yapıldığı bahçesi, dağları ve ormanları arasına kurulan fabrika ile Türk Çayı’nın en kaliteli çay yapraklarını özenle üretip paketlemektedir.
Beta Gıda A.Ş. günümüzde çay sektörünün merkezi haline gelen Sri Lanka Çay Borsası'nda en yüksek miktarlarda alım yapan 10 firmadan birisidir.
Beta Gıda, dünya üzerinde çay yetiştiren ve en nadide çayları tek tek elle toplayan ülkelerin çaylarını temin ederek uluslararası ticarete sunarken, bu ülkelerin çay kültürlerini yaşatan ve çay severlerle buluşturan çayda elçi bir firma olmaya devam etmektedir.

map2.jpg