DE LUXE RED

Beta De Luxe Red, Orange Pekoe A diye de tanımlanan bu çay türünde olup, Sri Lanka'nın alçak kesimlerindeki (450 m – 550 m) bahçelerinden toplanır. Toplanan yaprakların tazeliği ve üst yapraklardan olması, çayın yaprak yapısına, tadına ve dem özelliklerine önemli etkileri olmaktadır.

Left_deluxe_red.jpg

ÇAYIN EN TUTKULU HALİ

Bu nedenle Beta De Luxe Red OPA çayında Sri lanka’nin farkli bolgelerinden toplanip islenmis olan, en ust ve taze yesil yapraklardan toplanan caylar kullanilmaktadir. Kalın, kıvrımlı ve buyuk yaprak yapısı, demlendiğinde açık, berrak bir dem rengi ve yumuşak kadifemsi bir içim keyfi yasatir. Tropikal iklim koşullarından dolayı Seylan çayına tok ve aromalı tadını iklim, toprak ve coğrafi koşullar dünyanın başka bir ülkesinde bulunmadığı için Seylan çayı sadece bizde değil  dünyanın her  ülkesinde aranan siyah çaylar arasında yer alır.

ÇAYIN ÖZELLİKLERİ
ÇAY CİNSİ Siyah Çay
ÇAY RENGİ Parlak Kızıl
ÇAY SERTLİĞİ 4 Yoğun
DEMLEME ÇAY MİKTARI 1 1 Kaşık
DEMLEME SÜRESİ 5 5 Dakika
DEMLEME SAYISI 1 1 Kere
DEMLEME İÇİN SU SICAKLIĞI 100 100 °C

SİYAH ÇAYLAR - DE LUXE RED

Tipik Seylan çayı karakterinin yumuşak bir içim eşliğinde çok rahatlıkla keyfini sürebileceğiniz bir üründür. Çayın hangi bölgede yetiştiği çayın tadı için önem taşır. Bu ürün, iyi kalite çayların üretildiği ve Muson yağmurlarından fazlaca etkilenmeyen, çoğunluğu Kalawana bölgesinden toplanan yapraklardan elde edilmektedir. Her bölgenin iklimi ve toprağı çayın tadına yansır.

AMBALAJ SEÇENEKLERİ